Pvp server 1299,Koxp,Metin2,Mt2,Tanıtım,Hile,Paylaşım,2018
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pvp server 1299,Koxp,Metin2,Mt2,Tanıtım,Hile,Paylaşım,2018

Pvp server 1299,Koxp,Metin2,Mt2,Tanıtım,Hile,Paylaşım,Hack, ,Acme,saoc,Knightonline,Myko,Çinko,Tbl,2018

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

WYD Çhat Türleri

YazarMesaj
koxpcu

koxpcu

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 6576
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 19086
Rep Gücü : 42
Nerden Nerden : ist şişli

WYD Çhat Türleri Empty
MesajKonu: WYD Çhat Türleri   WYD Çhat Türleri Icon_minitimePerş. Ara. 09, 2010 10:33 pm

Chat türleri :
Normal Chat ; Sadece “ENTER” tuşuna basıp yazmaya başlayın. Böylece yakınlardaki herkesin görebilecegi şekilde yazdıgınızı görürsünüz. Buna Normal Chat denir.

Whisper (Personal Message) ; Birine özel konuşmak istiyorsanız (PM) , yapmanız gereken tek şey, “/Kişinin Nicki” ni yazmaktır. Sonra boşluk bırakıp yazarsanız göndermiş olursunuz. He birde, ben bunu her seferinde yazıcakmıyım derseniz, klavyenizde “PAGEDOWN” tuşuna basıp aynı PM i getireblrsiniz.

Reply ; Biri size PM attı. İşiniz var, ve kişinin nicki zor öylemi ? Bununda yolu var sadece “ /r “ yazdıktan sonra boşluk bırakıp yazarsanız, size en son PM atan kişiye gonderilir yazdıklarınız.

Party Chat : Partyden konuşmak istiyorsunuz. Sadece “=” Yazarak konuşun eger partydeyseniz, party deki kişiler yazdıklarını görecektir.

Guild Chat : Guildiniz var veya Academy’desiniz. “ – “ koyarak yazmaya başlayın, sizin yazdıklarınızı sadece guilddekiler görür.

Ally Chat : Guilddesiniz, ve bu guildin ally yaptıgı başka bir guild var. Ally ve Guilde yazmak isterseniz “ –- “ yazmanız gerekir.

Citizen Chat : Citizen Chat, Bulundugunuz Serverin görebilecegi bir chat türüdür. Bunu kullanmak icin “@” yazarak başlanamız gerekir cümleye. Ancak bu oyunda “ALT Gr + Q “ ile işlemez, yapmanız gereken “ ALT+ Numlock 6+4 “ tuşlarına basmaktır.

Message : Birine PM attınız, Görmedi mi ? veya Bilgisayar başında mı degil ? Mesaj bırakabilirsiniz. Bunun icin de, /Kişinin Nicki ! yazdıktan sonra cümleye başlayın, kişiye mesaj bırakırsınız.

Tab message: Tab message, yazdıktan sonra yazdıgınızın Nickinizin üstünde belirdigi mesaj türüdür. Bunun icin “/tab” yazıp başlamalısınız. Uzun yazamazsınız, kısa olmalıdır.

/snd : Bu da bu oyuna özel bir şeydir. Bu “/snd” yazdıktan sonra bir şey yazarsanız, biri size PM attıgı zaman ekranın üst bölümünde görünür. Her PM Attıgında görülecektir bu.

Shout : Shout atmak icin Inventory nizde Shout bulunması gerekir. Ancak 1 shout 1 kez kullanılır. Degeri 1.5 m civarındadır. Her serverlerde yeşil yazıyla görünür. Genellikle satış amaçlı kullanılır. Bunun icin de eger inventory de shout varsa “/spk” yazıp başlamanız gerekir

Küçük işe yarar ipucular : Normal Chat’de yazdıgınız halde başkalarının göremedigi karakterler " : , . _ " ! ' ? ^ + % & / ( ) İ ç ö ş ı ğ "

PM de yazdıgınız halde başkaları tarafından görünmeyen karakterler : " _ ' & İ ç ö ş ı ğ "

Party Chat de yazdıgınız halde görünmeyen karakterler. " _ ' & İ ç ö ş ı ğ "

Guild Char de yazdıgınız halde görünmeyen karakterler. " _ ' & İ ç ö ş ı ğ "

Ally Char de yazsanız da görünmeyen karakterler. " _ ' & İ ç ö ş ı ğ "

Tab Message de yazınca da görünmeyen karakterler " : , . _ " ! ' ? ^ % & / İ ç ö ş ı ğ "

Shout da gorunmeyen karakterler. " ! ' ^ + % & / ( ) = ? _ - . : , ; İ ç ö ş ı ğ "

Chat icin bu kadar bilgi yeterli.
https://koxpcu.yetkinforum.com

WYD Çhat Türleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» WYD Kitap Türleri Ve Taşlar
» Combat Arms Oyun Türleri
» Soldier Front Online Match Türleri
» Silk Road İpuçları ve Party Türleri
» Monster and Me Online OYUNDAKİ HAYVAN(PET) TÜRLERİ